Dit forum is bedoeld voor vragen en opmerkingen die opkomen tijdens het invoeren van de akten van de Surinaamse Burgerlijke Stand. U kunt zelf berichten plaatsen, lezen wat de ervaringen zijn van andere deelnemers, en reageren op berichten. Via de links hierboven kunt u direct doorgaan naar de sectie 'Mededelingen' (van het projectteam), 'Vragen' en 'Tips' over de invoer en 'Opmerkelijk' voor bijzondere vondsten.
En hier meteen de eerste vraag Maartje :-)
In genoemd veld kan info uit de akte worden opgenomen. Bij deze huwelijksakte wordt vermeld dat de bruidegom de meerjarige zoon is van genoemde ouders. Moet ik dat hier opnemen of kan ik volstaan met het opnemen van de ouders bij het invoerveld voor de ouders?
Hier eerste blad van de akte:

You need to be a member of Historische Database van Suriname & de Cariben to add comments!
Replies
Dame en heer beiden dank voor support.
Ging mij er alleen om waar ik het het beste kan invullen :-)
@Lilmoreen: ik wil je de akte met alle plezier sturen, als je mij je emailadres geeft ( in privé bericht) dan mail ik het.
Jack
lees ook eens het antwoord van Coen van Galen bij de vorige vraag:
https://hdsc.ning.com/forum/alsnog-toestemming-ouders-bij-huwelijk-...
Beste Jack,
Ik denk dat het goed is om 'meerderjarige zoon' ook te vermelden, want de toekomstige onderzoekers weten dan meteen dat iemand van die leeftijd in die tijd als meerderjarig gold. Of ze dan nog toestemming van de ouders nodig hadden, staat op de volgende pagina.
Ik weet eigenlijk niet of ik dit mag vragen, maar indien er geen bezwaren zijn, wil u mij dan deze hele akte toezenden,a.u.b.? Ik ken nakomelingen die er heel blij mee zouden zijn. Dan hoeven ze niet te wachten tot de akten eindelijk online zijn. Alvast hartelijk dank
en vriendelijke groet.
LilMoreen
Hallo Lil,
Hier zijn de links naar de scans zelf:
folio 282, folio 282, folio 283
Vriendelijke groet, Huub.
Kun je ze lezen?
Screenshot_20260115_212959_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20260115_212955_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20260115_212949_Samsung Internet.jpg
Hartelijk dank voor jullie moeite, Jack en Huub,
Ik was vergeten te vermelden om welke akte het ging, nl. no 142. De scans zijn natuurlijk groter en die heb ik ook bewaard, maar 1 pagina klopt niet volgens mij. De juiste heb ik wel kunnen terug halen.
Ik kan de screenshots heel goed lezen, dus ik kon vergelijken.
Nogmaals dank en vriendelijke groeten,
LilMoreen