Dit forum is bedoeld voor vragen en opmerkingen die opkomen tijdens het invoeren van de akten van de Surinaamse Burgerlijke Stand. U kunt zelf berichten plaatsen, lezen wat de ervaringen zijn van andere deelnemers, en reageren op berichten. Via de links hierboven kunt u direct doorgaan naar de sectie 'Mededelingen' (van het projectteam), 'Vragen' en 'Tips' over de invoer en 'Opmerkelijk' voor bijzondere vondsten.

twee geboorteakten voor hetzelfde kind

Op 10 december 1914 is Nätje Christiana geboren, dochter van Adolphnia Pronk en William Monkau. Akte 337 vermeldt de schriftelijke aangifte door planter Charles Spence, akte 339 de schriftelijke aangifte door haar vader. Wat kan de reden zijn voor die dubbele inschrijving?31027729276?profile=RESIZE_710x31027729664?profile=RESIZE_710x

You need to be a member of Historische Database van Suriname & de Cariben to add comments!

Join Historische Database van Suriname & de Cariben

Email me when people reply –

Replies

  • Goedemorgen Wil en Huub,

    Het is goed dat je hier vragen over stelt, want zo'n afgescheurde akte kan erg verwarrend zijn als degene die hem gescand heeft geen papier er tussen legt, zodat de onderliggende scan zichtbaar is. We willen deze scans toch graag invullen. Er staat nu geen naam van de moeder of het kind op, dus rechtstreeks zoeken is niet mogelijk  Maar dat maakt hem niet helemaal onbruikbaar. Het is goed mogelijk dat iemand de geboortedatum van een voorouder uit andere bronnen kent. Als mensen dan op zoek zijn naar een voorouder die in december 1914 op plantage Waterloo in Nickerie is geboren, dan kan deze scan net het (helaas niet complete) ontbrekende puzzelstukje zijn. Dus graag wel invullen en de rest van de velden met @@@@.

    Ik heb overigens de akte 338 ook gecontroleerd, en daar is wel een zwart blaadje onder de te scannen akte gelegd, dus daar is geen verwarring mogelijk met de akte 336.

    Hartelijke groet, Coen. 

    • Hallo Coen van Galen ik ben de uitdaging aangegaan om deze puzzel op te lossen.

      Bij de districten staat meestal vooraan of achteraan bij een register indexen. In dit geval van geboorten staan ze vooraan. Gelukkig staat de index van Nickerie er ook, met naam (achternaam en voorletters) van de geborene en folionummer. Het gaat om folio 337, na wat bladeren zie ik staan: Jumrathan met folionummer 337 net boven de letter K
      (ter controle er staat Monkau N.C. met folionummer 339 vlak boven de letter N) 

      Verder zoeken met de naam "Jumrathan 1914" in de database contractarbeiders uit India levert:  Jumrathan (v) geb. 11-12-1914 op pl. Waterloo, moeder heet Marijam met contractnummer 10/PP.
      Op dezelfde datum is nog een kind geboren: Saira (v) geb. 11-12-1914 op pl. Waterloo zij  staat ook in de index net boven letter T folio nummer 336.

      Darson R.E.V.E.W. op folio 334 - klopt
      Sukhnundun op folio 335 - klopt
      op folio 336 bovenaan (scheur bijna onzichtbaar) staat onderaan Dookneij volgens de index staat zij op folio 338 hier had dus de aangifte van Saira moeten staan
      op folio 337 bovenaan (sceur zichtbaar) staat onderaan kind van William Monkou volgens de index staat zij op folio 339 hier had dus de aangifte van Jumrathan moeten staan
      op folio 338 bovenaan, onderkant afwezig, de rand van de scheur lijkt te kloppen met die van de scan met folio 336 dit zou dan de akte met Dookneij zijn
      op folio 339 bovenaan staat het kind van William Monkou, vanwege de scheur ook zichtbaar op de scan met bovenaan fiolio 337

      Met deze bevindingen kan de database bijgewerkt worden.

      Vriendelijke groet, Huub

      • Dag Huub,

        Bedankt voor al dit uitzoekwerk en voor deze suggestie. Dat is inderdaad een belangrijke aanvulling. Die gaan we doen als de invoer en controle afgerond zijn, omdat dit allemaal in één keer kan voordat het klaar is om online te worden geplaatst. Voor nu wil ik iedereen vragen om in te vullen wat er op de akte staat, dus in dit geval @@@@. Anders kunnen we achteraf niet controleren wat er door de invoerders aan informatie is toegevoegd die niet op de scans staat.

  • Dag Wil,

    Op de eerste scan staat maar een stuk van foilio 337. Het is de bovenste helf die afgescheurt is ter hoogte van de tweede geuige.
    Op de ondertse helf van de scan is de aangifte op folio 339 zichtbaar.
    Het is dus niet te zien welk kind op folio 337 is aangegeven.

    Iets vergelijkbaars zal zich voordoen met de scans van folio 336, die wel volledig is, en folio 338 waarvan de onderste helf de aangife van folio 336 laat zien.

    Misschien kan Coen van Galen  kijken wat met de aangiftes op folio 338 is gedaan, die is in feite onbruikbaar.

    Vriendelijke groet, Huub.

This reply was deleted.

Forum

Voor een gedetailleerde toelichting over de werking van het forum, zie de handleiding.

Als u een bericht wilt plaatsen, klikt u op de link 'Add discussion' rechtsboven. U kiest een titel die de lading dekt van uw bericht.

Na het schrijven van uw bericht kiest u onder welke categorie het valt: 'Vragen' voor vragen over de invoer, 'Tips' wanneer u de andere medewerkers een advies wil geven, 'Opmerkelijk!' voor als u een bijzonder geval wil delen. De categorie 'Mededelingen' is bedoeld voor meldingen door de projectleiding. Verder kunt u aangeven voor wie het bericht zichtbaar is, kies daar de optie 'Only network members'.

U kunt via de kopjes direct naar één van de categorieën gaan:

All Discussions

Mededelingen

Vragen

Tips

Opmerkelijk!

U kunt ook zoeken door alle berichten via het 'search' zoekscherm bovenaan de pagina.

Projectleider Coen van Galen doet zijn best om snel te reageren op de berichten die worden geplaatst op het forum.

Als er discussie is over hoe bepaalde gegevens in te voeren, beslist uiteindelijk iemand van de projectleiding over de volgen koers. Vanzelfsprekend verzoeken we deelnemers de gebruikelijke regels van fatsoen te volgen.