Dit forum is bedoeld voor vragen en opmerkingen die opkomen tijdens het invoeren van de akten van de Surinaamse Burgerlijke Stand. U kunt zelf berichten plaatsen, lezen wat de ervaringen zijn van andere deelnemers, en reageren op berichten. Via de links hierboven kunt u direct doorgaan naar de sectie 'Mededelingen' (van het projectteam), 'Vragen' en 'Tips' over de invoer en 'Opmerkelijk' voor bijzondere vondsten.
Voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in Nickerij verschijnt James Steward, zeeman, wonende in Nieuw Rotterdam in Nickerie. James heeft een extract bij zich van zijn kerkelijk huwelijk met Floretta Rogers, afgesloten in de Philips kerk in Demarara/Brits Guiana. Daarna is het huwelijk ingeschreven en gelegaliseerd in Georgetown door de Consul der Nederlanden. Daar heeft James ook bewijs van. De ambtenaar schrijft over wat er in het extract over de huwelijksinzegening in de Philipskerk en in de legalisatie van het huwelijk staat. Is dit een akte van overschrijving? In de handleiding wordt kort aangestipt dat deze aktes niet overgenomen hoeven te worden.
Zie: https://d7acb2c7e8174455baa3f8935c1d8e71.objectstore.eu/radboud/1549/NL-HaNA_2.10.61_1549_0075-l.jpg
You need to be a member of Historische Database van Suriname & de Cariben to add comments!
Replies
Dag Nita, dit is gewoon een huwelijksakte die dus inderdaad ingevoerd moet worden. Het is een inschrijving van een huwelijk dat elders heeft plaatsgevonden. Het is daarmee een beetje te vergelijken met de overlijdensakten waarvan het overlijden buiten het district was. Er is dan een akte in het district waar de persoon is overleden en een akte in het district waar de persoon woont. Dat is hier ook gebeurd: trouwen in als Nickeriaan in Demerary is prima, maar het huwelijk moet wel netjes ook in Nickerie worden ingeschreven.
Ik zal de akte weer op actief zetten, zodat die alsnog ingevuld kan worden.
Hartelijke groet, Coen en Thunnis
de akte die de ambtenaar invult is voor een wettelijk huwelijk, in de handleiding worden de extracten bedoeld die soms ook nog aanwezig zijn (staan achteraan in het register) en aan de hand waarvan een officiele akte wordt opgemakt
ik zou deze akte invullen
Hoi Huub,
Dank voor je antwoord. Inmiddels heb ik de akte als 'taak onmogelijk' verzonden, met de vermelding 'akte'van inschrijving'. Als de akte toch ingevuld moet worden, komt ie wel weer langs.
Groet, Nita